Tenis Nedir

Tenisi elbette birçoğumuz biliyoruz, hatta iyi bildiğimizi düşünüyoruz. Tenis ile ilgili düşünceleri bir araya getirmeden ve özellikle varsayımlardan hareket etmeden "tenis nedir" sorusu ile başlayalım ve bir kere daha düşünmeye aracı olalım istedik.

Formda ve Tutkulu Kalmak

Her tenisçi için olmazsa olmak iki temel kavram söz konusu. Öncelikle, hepimiz formda kalabilmeyi diliyoruz. Devamında da, uzun süreler boyunca tenise olan tutkumuz devam etsin istiyoruz. Devamı için lütfen tıklayın.

Tenis ve Sosyal Benlik

Tenis ve Sosyal Benlik: Amacımız sadece tenis oynamak olabilir mi? Daha farklı bir ifade ile 'tek boyutlu' bir insan olmayı kabul edebilir miyiz? Gelin hep beraber düşünelim.

Teniste Kontrol ve Güç

Teniste Kontrol ve Güç: Maçlar sırasında bocaladığımız anların belli bir kısımı kontrolü elde tutmakla ve gücü yerinde kullanmak ile ilgilidir. Peki, nelere dikkat edeceğiz? Merak eden tenis tutkunları için ilgi çekeceğini düşündüğümüz bir yazımız var.

Teniste Değişenlerden misiniz? Sabit kalanlardan mısınız?

Teniste Değişenlerden misiniz? Sabit Kalanlardan mısınız? Teniste oyunu kontrol edebilmek en önemli yaklaşımlardan biridir. Bir anlamda, karşıdaki oyuncunun dümen suyuna mı giriyorsunuz; yoksa karşınızdaki oyuncuyu mu dümen suyunuza sokuyorsunuz? Bakalım oyunu değiştirmek nasıl olabilir.

Teniste Oyuna Yatırım Yapmak

Teniste Oyuna Yatırım Yapmak ifadesi ile aslında finans ve yatırım alanları ile tenis arasında benzer bir ilişkinin olabildiğini görebilmemiz gerekiyor. Süreç sürekli sorular ve emin olmaya çalışmalar ile ilerliyor.

Neden Tenis?

Neden Tenis? Tenis oynayanlar için heyecanın ve mutluluğun tarifiniz yapın denilse farklı birçok yanıt ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Biz de kendi adımıza "neden tenis" için verilebilecek yanıtlardan birkaçını paylaşmaya çalıştık.

Tenis, Antrenörler ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Tenis, Antrenörler ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Sporda ve daha farklı birçok alanda olduğu gibi 'toplumsal cinsiyet eşitliği' konusu çok önemli bir yere sahip. Sporun sadece o sporun gereklerini yerine getirmek olmadığını; aynı zamanda farklı birçok konuya da dikkat edilmesini içerdiğini de hatırlamamız gerekiyor. İşte bu noktada, özellikle antrenörler açısından toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat etmek önemli bir yer alıyor.